Mini Baby Club - Hotel ─îingov


Patr├şte k milovn├şkom vody, alebo by ste do jazera ─Źi mora nevliezli ani za svet? Mo┼żno va┼ía averzia pramen├ş aj z toho, ┼że ste sa s vodou a pl├ívan├şm zozn├ímili neskoro. Vodn├Ż ┼żivel je pre mal├ę deti ve─żmi prirodzen├Ż a odborn├şci odpor├║─Źaj├║, za─Źa┼ą chodi┼ą pl├íva┼ą u┼ż s doj─Źatami. M├í to nielen mnoho zdravotn├Żch v├Żhod. Doj─Źensk├ę pl├ívanie nie je len v├Żmyslom mami─Źiek, ktor├ę nevedia od dobroty doma obsedie┼ą. Lek├íri i psychol├│govia to mimoriadne odpor├║─Źaj├║. Pre die┼ąatko je voda prirodzen├Żm prostred├şm, v ktorom sa v prv├Żch mesiacoch ┼żivota dok├í┼że pohybova┼ą omnoho jednoduch┼íie ne┼ż na suchej zemi.


Pokoj a otu┼żovanie

Deti zvy─Źajne vodu maj├║ ve─żmi radi. Upokojuje ich, samozrejme, ┼że mus├ş ma┼ą t├║ spr├ívnu teplotu a pobyt vo vode nesmie by┼ą stresuj├║ci. Pravideln├Żm k├║pan├şm si die┼ąa vypestuje dobr├║ orient├íciu a v├Żborne si pocvi─Ź├ş. Pl├ívanie je vynikaj├║cou alternat├şvou aj pri otu┼żovan├ş.


Voda je prirodzená

Deti si spo─Źiatku zvykaj├║ na vodu, teda vodu v inej forme ako ju poznali pred naroden├şm v bru┼íku mami─Źky. S t├Żmto zvykan├şm mo┼żno za─Źa┼ą pod veden├şm odborn├ęho lektora zhruba po ┼ítyroch mesiacoch od narodenia.


Pod dozorom

Pobyt vo vode a pl├ívanie je pre die┼ąatko ve─żmi prospe┼ín├ę. Napom├íha pri psychomotorickom napredovan├ş a pom├íha aj de┼ąom s ome┼íkan├Żm v├Żvojom. V─Ćaka pl├ívaniu sa u die┼ąatka prirodzen├Żm sp├┤sobom m├┤┼żu posil┼łova┼ą r├┤zne svalov├ę skupiny, ktor├ę by ste na ÔÇ×suchuÔÇť posil┼łovali omnoho n├íro─Źnej┼í├şmi cvikmi, ktor├ę b├íb├Ątko zvy─Źajne nerob├ş s rados┼ąou. Pl├ívanie v┼íak v┼żdy mus├ş prebieha┼ą pod odborn├Żm dozorom ┼ípeci├ílne vy┼íkolen├ęho person├ílu.


Plávanie a potápanie

V baz├ęne sa die┼ąatko neu─Ź├ş len pl├íva┼ą. Spozn├íva aj z├ísady pohybu a spr├ívania sa pod vodou. Zadr┼żiava dych a z├írove┼ł si tr├ęnuje orient├íciu. Za─Źa┼ą mo┼żno pomerne skoro, rodi─Źia by v┼íak nemali ma┼ą pr├şli┼í vysok├ę o─Źak├ívania. To skuto─Źn├ę pl├ívanie sa die┼ąatko za─Ź├şna u─Źi┼ą a┼ż po d├┤kladnom obozn├ímen├ş s vodou, pribli┼żne vo veku dva a pol, alebo troch rokov. Postupuje sa pod─ża presne vypracovanej metodiky a pravidelne.


O ─Źom je teda detsk├ę pl├ívanie?

Predov┼íetk├Żm o radosti z akt├şvneho pohybu a hry vo vode, o pl├ívan├ş v skupine in├Żch mami─Źiek a oteckov s de┼ąmi, a to v┼íetko v prostred├ş vytvorenom a prisp├┤sobenom k spokojnosti mal├Żch ÔÇ×plavcovÔÇť.


Baz├ęn

Kurzy sa organizuj├║ v novovybudovanom baz├ęne v hoteli ─îingov, ktor├Ż sa nach├ídza v kr├ísnej pr├şrodnej lokalite Slovensk├Ż Raj. Tento baz├ęn sp─║┼ła pr├şsne hygienick├ę a teplotn├ę krit├ęria pre pl├ívanie s b├íb├Ątkami.